אֶלֶקטרוֹנִי

sales@gneerail.com

WhatsApp

8615824687445

אילו חומרים זמינים עבור מסילת מנוף A100?

Apr 21, 2026 השאר הודעה

אילו חומרים זמינים עבור מסילת מנוף A100?

 

מסילות מנוף A100, העומדות בתקן DIN 536, מיוצרות בדרך כלל מפלדת מנגן פחמן- בעלת חוזק גבוה, בדרך כלל בדרגת U71Mn או 900A, המיועדת לסביבות תעשייתיות-עומס גבוה. דרגות חומרים זמינים אחרים כוללים לעתים קרובות 700, 900A ו-1100, שנבחרו בשל עמידותם בפני שחיקה ושלמות המבנית שלהם.

 

דרגות וסוגי חומרים נפוצים:

 

  • U71Mn (גבוה-פלדת מנגן פחמן):משמש לעתים קרובות בשל חוזק גבוה, עמידות ועמידות בפני שחיקה.

 

a100 rail

 

U71Mn רכוש מכני הרכב כימי
חוזק תשואה חוזק מתיחה הַאֲרָכָה קַשִׁיוּת C סִי Mn S P Cr ני Cu
MPa ק"ג/מ"מ MPa ק"ג/מ"מ דקה חֲצִי פֶּנסיוֹן פחות או שווה ל פחות או שווה ל פחות או שווה ל פחות או שווה ל פחות או שווה ל
    גדול או שווה ל-880   9%   0.65-0.76 0.15-0.35 1.10-1.40 0.030 0.030 0.25 0.25 0.25

 

  • 900A: חומר סטנדרטי עבור מסילות A100, מתאים ליישומים-כבדים כמו נמלים ורציפים.

 

  • ציונים 700/1100:דרגות חוזק חלופיות לפי מפרט.

 

  • פלדת פחמן:בדרך כלל, המרכיב העיקרי, סגסוגת עם מנגן וסיליקון כדי לשפר את החוזק.

 

  • טיפולים אופציונליים:ניתן לטפל במסילות בשמן נגד-חלודה, צבע או ציפוי אבץ לשיפור עמידות בפני קורוזיה.

 

DIN A100 crane rail

 

ציונים

C

Mn

סִי

P

S

V

Cr

 

%

%

%

%

%

%

%

70 ק"ג (700)

0.40 – 0.60

0.80 – 1.20

פחות או שווה ל-0.350

פחות או שווה ל-0.045

פחות או שווה ל-0.045

n/a

n/a

90 ק"ג (900)

0.60 – 0.80

0.80 – 1.30

פחות או שווה ל-0.500

פחות או שווה ל-0.045

פחות או שווה ל-0.045

n/a

n/a

110 CrV (1100)

0.65 – 0.85

0.90 – 1.30

פחות או שווה ל-0.500

פחות או שווה ל-0.040

פחות או שווה ל-0.040

0.05 – 0.15

0.20 – 0.80

R340

0.80 – 0.95

0.90 – 1.40

פחות או שווה ל-0.500

פחות או שווה ל-0.045

פחות או שווה ל-0.045

0.05 – 0.15

0.20 – 0.80

 

מסילות אלו מיוצרות בדרך כלל בגלגול חם כדי לעמוד בדרישת המשקל של 74.3 ק"ג/מ"ר.

 

כיצד משפיע ההרכב הכימי על ביצועי המסילה?

 

הביצועים של מסילת A100 הם תוצאה ישירה של האיזון המתכתי שלה. שלא כמו פסי רכבת רגילים, מסילת הפרופיל A100 דורשת פרופיל כימי ספציפי כדי להתמודד עם כוחות ריסוק סטטיים ולא פגיעה במהירות גבוהה.

 

  • תכולת פחמן:בדרך כלל נע בין 0.60% ל-0.82%, פחמן אחראי לקשיות ראש המסילה. רמות פחמן גבוהות מבטיחות שמידות מסילת העגורן A100 נשארות יציבות גם כשהן נתונות לעומסי התקנת ציוד כבדים שימחסו פלדות רכות יותר.

 

  • תוכן מנגן:מנגן (0.80%-1.70%) פועל כמסיר חמצון וחומר מחזק. זה משפר את מאפייני השחיקה העמוקים- של ראש 100 מ"מ, ומבטיח שככל שהמשטח נשחק במשך עשרות שנים, החומר הבסיסי נשאר קשיח ועמיד באותה מידה.

 

  • סיליקון וכרום:אלמנטים אלה מתווספים לעתים קרובות בכמויות עקבות כדי להגביר את חוזק התפוקה ועמידות בפני קורוזיה, שהיא חיונית עבור מסילות אירופאיות בפרופיל נמוך הפועלות בסביבות נמל חוף.

 

כיצד לבחור חומר מתאים למסילה A 100?

 

בחירת החומר המתאים עבור מסילות העגורן A100 (DIN 536) דורשת הערכת העומס, סביבת ההפעלה ותדירות התנועה של העגורן כדי לאזן קשיות, חוזק ועמידות. מסילת ה-A100 היא מסילה תחתית שטוחה מגולגלת חמה- DIN 536, עשויה בדרך כלל מפלדת פחמן סגסוגת-למנגן כדי לספק עמידות גבוהה לבלאי ועמידות, עם חוזק מתיחה טיפוסי הנעים בין 690 ל-1080 N/mm².

 

להלן מדריך לבחירת החומר המתאים למסילות A100:

 

1. בחירה על בסיס סביבת הפעלה

 

 

  • סביבות-בטמפרטורה גבוהה (למשל, מפעלי פלדה):בחר חומרים מיוחדים המיועדים לעמידות תרמית, כגון פלדה מסגסוגת 16Mo3, לניהול מתח תרמי.

 

  • סביבות קורוזיביות (למשל, מפעלי חוף/כימיקלים):Opt for rails with hot-dip galvanized or specialized epoxy coatings to prevent premature rusting.

 

  • תעשייתי/גבורה סטנדרטית:פלדה סטנדרטית U71Mn או 900A מספיקה.

 

2. מאפיינים מכניים מרכזיים לביקוש

 

 

  • חוזק מתיחה וקשיות:בחר חומרים בעלי חוזק מתיחה של לפחות 880–1080 N/mm² עבור יישומים כבדים- כדי למנוע עיוות.

 

  • קשיות פני השטח:חפש קשיות ראש המסילה בטווח של 260–300 HBW (קשיות Brinell) עבור חיי שירות ארוכים.

 

  • רְתִיכוּת:ודא שהחומר מתאים לריתוך אלונוטרמי כדי ליצור מסלולים רציפים וחלקים.

 

עבור פרויקטים של-ביקוש גבוה,-תדירות-כבדה, בחירה בסגסוגת עשירה במנגן-(כמו U71Mn) ודרגת קשיות- גבוהה מבטיחה שהמסילה תעמוד בפני שחיקה ותפחית את עלויות התחזוקה לאורך זמן.

 

שאלות נפוצות

 

  • האם אוכל להשתמש בדרגה 700 עבור יציאת מיכל-תדירות גבוהה?


זה לא מומלץ. קשיות פני השטח התחתונים של דרגה 700 תוביל ל"פטריות" מהירה של ראש המסילה תחת מחזורי העבודה הקבועים של מנופי גג, הדורשים תחזוקה תכופה והחלפה מוקדמת.

 

  • האם דרגת הפלדה משפיעה על משקל המסילה של 74.3 ק"ג/מ"ר?


לא. המשקל נקבע לפי הממדים הפיזיים של פרופיל A100. לכל ציוני הפלדה יש ​​כמעט אותה צפיפות; הציון משפיע רק על המאפיינים המכניים כמו קשיות וחוזק מתיחה.

 

  • האם דרגה 1100 קשה יותר לרתך מאשר דרגה 900A?


כֵּן. בשל תכולת הפחמן והסגסוגת הגבוהה יותר בהרכב הכימי של מסילת מנוף A100 עבור דרגה 1100, נדרשים הליכי חימום מקדים וקירור- איטיים יותר במהלך ריתוך אלונותרמי כדי למנוע אזורים שבירים.

 

  • איזה חומר הכי טוב למניעת "פטריות" של ראש 100 מ"מ?


דרגה 1100 (R1100) או ראש-דרגה מוקשחת 900A הן הבחירות הטובות ביותר. הם מספקים את הצפיפות הפנילית הדרושה כדי להתנגד לזרימת הפלסטיק של מתכת בלחץ מגע קיצוני מגלגלי מנוף.

 

  • האם חומרים אלו עמידים בפני קורוזיה בסביבות חיצוניות?


בעוד שפלדת פחמן תחליד בסופו של דבר, תכולת המנגן הגבוהה בדרגות 900A ו-1100 יוצרת שכבת תחמוצת צפופה שמאטה את תהליך הקורוזיה בהשוואה לפלדת בנייה רגילה.

 

  • האם כל חומרי ה-A100 תואמים לאביזרים סטנדרטיים של מסילות מנוף?


כֵּן. בין אם אתה משתמש בדרגה 700 או 1100, הבסיס בגודל 200 מ"מ נשאר זהה, מה שמבטיח תאימות עם תפסי מעקה מתכווננים ורפידות מחוזקות.

 

המומחיות הטכנית שלנו מכסה את כל זרימת העבודה של הייצור, מהתכת פלדה -בטוהר גבוה ועד לגלגול חם-בדיוק- גבוה של פרופיל A100, מה שמבטיח שכל קטע מסילה מספק את הקשיחות המתכתית הנדרשת לשימוש תעשייתי בתדירות גבוהה-.GNEE RAILלשמור על מלאי מקיף של סדרת DIN 536 A-שלמה בדרגה 900A כדי לתמוך בלוגיסטיקה גלובלית מהירה ולספק ייעוץ טכני ישיר לתצורות הידוק מסילה אופטימליות.צור קשרלקבלת גיליון נתונים טכני והצעת מחיר לפרויקט עבור דרישות התשתית שלך.